קתדרות ומכונים
הקתדרה למרצים אורחים ע"ש קרין ברנדאואר

הקתדרה מוקדשת להזמנת אמנים יוצרים בתחומי בימוי, משחק, משחק למצלמה, תסריטאות, עיצוב במה במסגרת סדנאות ופרוייקטים וחוקרים אורחים בתחומי התאטרון הקולנוע והטלוויזיה.

 
הקתדרה לשיתוף פעולה בינלאומי במוזיקה ע"ש הנסיך ויטגנשטיין

קתדרת הנסיך ויטגנשטיין לחילופים בינלאומיים במוסיקה מספקת מסגרת לביקורים וסוגים שונים של שיתוף פעולה בין אקדמאים מאוניברסיטת תל-אביב לעמיתיהם במוסדות מובילים בחו"ל.

המשך קריאה...
 
הקתדרה למחקר השוואתי בתולדות האמנות ע"ש ג'ורג' ומרי בלוך

קתדרת ג'ורג ומרי בלוך בתולדות אמנות השוואתית מתמקדת בתולדות האמנות האירופית ובמחקר השוואתי של היצירה האמנותית בתרבות המערבית. נושאי המחקר העיקריים הם:

המשך קריאה...
 
הקתדרה לחקר האמנויות ע"ש הנאלורה קיפ

הקתדרה לחקר האמנויות על שם הנאלורה קיפ נחנכה בפקולטה לאמנויות על שם יולנדה ודוד כץ במאי 1997, והופקד עליה פרופסור אשר עובדיה מן החוג לתולדות האמנות. משנת 2008 פרופ' שמעון לוי מהחוג לאמנות התאטרון של אוניברסיטת תל-אביב מופקד על הקתדרה.

המשך קריאה...
 
קתדרה אונסקו למורשת מודרנית

קתדרה תשמש כמנוף להרחבת הלימוד, המחקר, התיעוד, הפצת הידע וניהול הדיון האקדמי והציבורי בייחודה של המורשת המודרנית. הופקד עליה פרופסור משה מרגלית מן ביה"ס לאדריכלות.

 
קתדרה לאדריכלות העיר והסביבה ע"ש דוד עזריאלי

הקתדרה מתמקדת  במחקר אדריכלות עירונית בישראל ובפרוייקטים רב תחומיים הכוללים סוציולוגים, גיאוגרפים ומתכנני ערים. הקתדרה מוקדשת לחקר תולדות האדריכלות ותולדות האמנות, ליצירת תכניות של ערים וסביבותיהן ושל מרכזים מסחריים היוצרים דינמיקות ציבוריות חדשות,לבעיות שחזור ושימור של ערים עתיקות ומחקר של ישובים קהילתיים בישראל

 
מכון ת"א ללימודי מחקר אדריכלות; סביבה, תרבות וחברה (בהקמה)

ראש המכון הוא פרופסור משה מרגלית מן ביה"ס לאדריכלות.

תוך שיתוף פעולה עם קתדרת אונסק"ו למורשת המודרנית באוניברסיטת תל אביב, ועם מוסדות אקדמיים וארגונים בארץ ובחו"ל, המכון ינהל מחקר רב תחומי ודיון ציבורי פתוח שירחיב וישפיע על המודעות הציבורית ותהליכי התכנון של סביבה ואדריכלות.

המשך קריאה...
 
הקתדרה לאמנות המאה ה-19 והמאה ה-20 ע"ש עמנואל הרציקוביץ
מחזיק הקתדרה: פרופסור פרדי רוקם, החוג לאמנות התיאטרון.
המשך קריאה...
 
הקתדרה לחקר הציור המודרני ע"ש קרלו וקארין גירש
למחקר האמנות המודרית המבוצע בקתדרה שני מנדטים: ארכיוני והרמנויטי. הראשונה  עוסקת בהתחקות אחרי הציור עד לקונטקסט המקורי שלייצורו, תוך הגדרה מחדש וזיכוך של המושג "קונטקסט", כך שיעמוד בדרישות המחקר העכשווי. מעבר לנסיבות של הפטרונות, הזמנת העבודה, האבחנה והתיווי
המשך קריאה...
 
© 2017 הפקולטה לאמנויות